Meeleavaldused on seni olnud stiihilised ja selgete juhtideta. Eilsetel meeleavaldustel polnud näha ei Tsihhanovskajat ega teisi tuntumaid opositsiooniliidreid, kellest enamik on eksiilis või vangis. Õhtul avaldatud kirjalikus pöördumises kutsus Tsihhanovskaja sõjaväge ja miilitsat üles poolt vahetama.

Lukašenka ei tõtanud valimisvõitu tähistama ja tegi esimese avalduse alles täna pärastlõunal, avalikkuse ette ilmumata. Spekulatsioone tekitas asjaolu, et rahvusvahelise lennuinfo andmebaasi Radarbox järgi lendas presidendi lennukiparki kuuluv Bombardier täna pärastlõunal Minskist Türgisse. Uudisteagentuuri Belta teatel kohtus Lukašenka esmaspäeval siiski Minskis SRÜ vaatlusmissiooni juhi Sergei Lebedeviga ja süüdistas rahutustes lääneriike. Kohtumise kohta on avaldatud ka foto. „See oli pidupäev, mida taheti rikkuda,” ütles Lukašenka. „Tuvastasime Poolast, Suurbritanniast ja Tšehhist tulnud telefonikõnesid, millega meie „lambukesi” kontrolliti.”

Venemaa president Vladimir Putin tunnustas täna Lukašenka valimisvõitu ja õnnitles teda telegrammiga. Selles väljendas Putin lootust, et valimistulemus aitab edasi liikuda nii Vene-Valgevene ühendriigi projektiga kui ka vastastikuse lõimumisega Euraasia majandusliidu, SRÜ ja kollektiivse julgeoleku lepingu organisatsiooni (ODKB) kaudu. „See vastaks vaieldamatult vennasrahvaste põhihuvidele,” märkis Putin.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega