„Kuhu minek” on lavastus sellest hetkest, siin ja praegu, igal sekundil muutuvast, iga inimese jaoks erinevast. Mida iganes see tähendab, kuhu iganes see meid viib, see hetk küsib küsimusi. „Kuhu minek“ pakub võimalust 99-tunniseks koos olemiseks, otsimiseks, läheduse loomiseks ja ühenduses püsimiseks, andmiseks ja vastu võtmiseks, vaatamiseks, tajumiseks, kuulamiseks, mõtisklemiseks. Non-stop. Ei otsita lihtsaid vastuseid, küll aga võetakse julgelt aega, et küsida küsimusi. Sest see töö on vaja ära teha.

Lavastajad Simona Gonella (Itaalia) ja Peader Kirk (Suurbritannia), kunstnik Emer Värk, valguskunstnik Priidu Adlas, heli Raido Linkmann, video Mikk-Mait Kivi, kostüüm Moonika Lausvee. Laval EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelise magistrantuuri (CPPM) tudengid Agnes Oberauer (Austria), Iveta Pole (Läti), Joonas Tagel (Eesti), Keithy Kuuspu (Eesti), Lea Sekulic (Horvaatia), Liisa Saaremäel (Eesti), Marshall Stay (Austraalia), Martina Buhagiar (Malta), Paolo Panizza (Itaalia), Ragnar Uustal (Eesti), Seren Oroszvary (Austraalia), Simona Medolago (Itaalia), SeoHwon Ji (Lõuna-Korea), Sylvia Köster (Eesti) ja Giacomo Veronesi (Itaalia).

CPPM (MA in Contemporary Physical Performance Making) on EMTA uus rahvusvaheline magistriõppekava, kuhu võeti eelmisel aastal esmakordselt vastu 16 tudengit kümnest riigist. Õppekava eesmärk on anda noortele etenduskunstnikele võimalus töötada maailma tipptegijate käe all ja läbi selle arendada omaenda loomingulist käekirja. Esimesel õppeaastal õpetasid CPPM õppekaval Tadashi Endo (Jaapan/Saksamaa), Eddie Martinez (Wuppertal Tanztheater Pina Bausch, Saksamaa), Kasper Vandenberghe (Jan Fabre Troubelyn, Belgia), Ryen Perkins-Gangnes (Gecko Teater, Suurbritannia), Yorgos Karamalegos (Physical Lab, Kreeka), Stacy Makishi (Hawaii), Marilena Dara (Jasmin Vardimon Company, Suurbritannia), Agnieszka Mendel (Gardzienice, Poola), Will Bond ja Stephen Webber (SITI Company, USA), Guillaume Pige (Theatre Re, Suurbritannia), Simona Scholari (Itaalia), Iona Kewney (Ultima Vez, Belgia), Ana Sanchez-Colberg (Puerto Rico), Giacomo Veronesi (Itaalia), Imanuel Schipper (Rimini Protokoll, Saksamaa), Anne Türnpu, Madli Pesti, Maret Mursa, Anna Ranczakowska, Marin Johnson, Lilian Reinmets, Anne-Liis Poll. Õppekava juhib professor Jüri Nael. Eelnevalt on CPPMi tudengid üles astunud identiteedikabarees „Drag show vol2“ (Sakala 3) ja kreeka tragöödia ainelises lavastuses „16 soolot“ (Von Krahli Teater).

"Kuhu minek" kestvuslavastust on Sul võimalus jälgida 99 tunni vältel, soetades terveks selleks perioodiks passi, kuid selle saamiseks tuleb kiirustada, kuna müüki jõuab neid vaid piiratud arv siin. Teine võimalus on olla osaline päevapiletiga, mis annab märgitud ajavahemikul Sulle sissepääsu etendust mitu korda külastada, piletid leiab siit. Kolmas võimalus on jälgida etendust tasuta https://cppm.elektron.live/ .

„Kuhu minek“ on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Kanuti Gildi SAALi ja elektron.live koostööprojekt. Lavastuse valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia projekt EMTASTRA).

Jälgime pidevalt Terviseameti, Kultuuriministeeriumi ning Vabariigi valitsuse nõuandeid ja ettekirjutusi. Meie peamiseks prioriteediks on ja jääb kunstnike, korraldajate ja külastajate tervis, ohutus ja heaolu.