EKRE on välja tulnud välja ettepanekuga korraldada rahvahääletus, et määratleda abielu põhiseaduses mehe ja naise vahelise liiduna.  Opositsioonipoliitikud on aga äärmiselt kriitilised, leides, et põhiseadust ei ole selles küsimuses vaja täiendada. Esiteks on teema perekonnaseaduses reguleeritud ning keegi ei kavatse perekonnaseaduse seda sätet ka muuta. Ka ei võida opositsiooni hinnangul sellest hääletusest ükski pere. 

"Valitsus on loonud endale kujutletava vaenlase," leiab endine peaminister Taavi Rõivas. 

"Kui valitsus julgeks riigikokku tuua siduva rahvahääletuse eelnõu, võib ka opositsioonist sellele toetajaid leiduda. Seda küll mitte sellepärast, et keegi tahaks abielu põhiseaduses defineerida, vaid sellepärast, et selliselt oleks võimalik rahval valitsusele umbusaldust avaldada. Seadus mis heakskiitu ei saa, tähendaks, et parlament saadetakse laiali," toob sotsiaaldemokraatliku erakonna aseesimees Lauri Läänemets välja valitsusliidu dilemma. 

Kuid esile tuuakse ka julgeoleku küsimus - Jüri Ratase valitsuse kavandatava rahvaküsitluse teostumisega asetaksime me ennast kuvandlikult hoopiski Ida poliitilisse ruumi ja tekitaks sellega meie liitlaste seas asjatuid küsimusi ja kõhklusi.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega