1994.–1995. aastal Tallinna Kammerorkestri peadirigendi ametit pidanud ning sellest ajast peale Eesti muusikutega regulaarset koostööd tegev ja 1999. aastal Heino Elleri muusikapreemia pälvinud dirigent Juha Kangas on Eesti kultuurielu pühendunud jälgija. Eelkõige Põhjamaades orkestridirigendina tuntud Kangasel on oluline roll selles, milline on Tallinna Kammerorkestri kõla. Juha Kangas tähistab novembri lõpus oma 75. sünnipäeva ning sellega seoses oli tal koos Tallinna Kammerorkestriga plaanis 21. novembril kontsert Tallinna Filharmoonia Mustpeade majas.

„Paraku tuli meil Soome poolsel initsiatiivil vastu võtta otsus ja Juha Kangase - meile väga olulise dirigendi kontsert järgmisse aastasse lükata. Inimestega, kes novembris toimuma pidanud kontserdile on piletid ära ostnud, võtame ühendust,“ ütles Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.

Margit Tohver-Aints`i sõnul on Tallinna Kammerorkestril aasta lõpuni kavas veel mitmeid kontserte ning kontserdikorraldajatel on tulnud kriisist põhjustatud muutustega kiirelt kohaneda. “Meile on oluline, et kui kontsert toimub, on laval kõik muusikud terved ning publikul saalis piisavalt ruumi ja võimalust istuda hajutatult. Desinfitseerime, kasutame isikukaitsevahendeid ning pakume neid ka publikule. Samuti soovitame kontserdile tulles laadida alla HOIA äpp,“ ütles Tallinna Filharmoonia direktor.