Ameerika linnades nähtu annab aimu, kui erinevad võivad praegu olla inimeste kogemused. Olgu see Washington, Lõuna-Carolina Charleston või Georgia pealinn Atlanta – igal pool on näha, et elu on praegu raske. Inimeste vähesema liikumise ja turistide puudumise tõttu on kesklinnades paljud endiste söögikohtade, äride ja kontorite aknad tühjad. Masendavalt palju on silte „Ajutiselt COVID-i tõttu suletud” ja „Rendile anda”. Iga tühi aken tähendab kadunud töökohti või kasutuseta raha neelavaid ruume. Need inimesed pole olukorraga rahul. Maailma rikkaima riigi raske aeg on silmaga nähtav.

Kui sõita äärelinnade poole, eriti lõunaosariikides, pole tavatu näha autoäri või remondiplatsi ette seatud suuri Trumpi toetavaid plakateid. Need inimesed tunnevad, et on tänu Trumpile endiselt elus. Ja selliseid inimesi pole vähe.

Koroonaprobleem on toonud presidendivalimised paljudele tavainimestele varasemast lähemale. Igaüks tunneb omal moel, et otsustabki oma järgmise nelja aasta eluolu üle. Eelvalimistel osalenute ja kirja teel hääletanute rekordiline hulk näitab, et inimesed on homse suure valimispäevaga lõppeval ajavahemikul väga aktiivsed olnud.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega