Eesti on ainuke USA liitlasriik NATO-s ning ainuke EL-i riik, mille valitsuse liikmed võtsid ette sellise rünnaku Bideni ja USA valimiste suhtes. Ja sellega paistab silma ning saab tähelepanu. Kahjuks küll sellist tähelepanu, mis jääb Eestit veel pikaks ajaks kahjustama.

Nii oli selle lõppeva nädala jooksul ainuüksi USA, Briti, Saksamaa ja Prantsusmaa ajakirjanduses Eestist ligi 270 kajastust. Ja valdav enamus ehk 90% kajastustest oli Eesti sise- ja rahandusministri USA presidendivalimisteteemaliste väljaütlemiste kohta, kus need Eesti valitsuse liikmed nimetasid Joe Bidenit korrumpeerunud närakaks ning USA valimistulemuste kohta ütlesid ministrid, et ei ole üldse küsimustki, et need valimised on võltsitud.

Siseminister Mart Helme tagasiastumisel antud nn pressikonverents tegi olukorra veelgi hullemaks, sest ta kinnitas enda ja ametisse jäänud rahandusministri Martin Helme varasemat retoorikat. Sel pressikonverentsil polnud öeldu eest kahetsust, nagu rahvusvaheline avalikkus eeldas.
Mõlema ministri pressikonverentsil öeldu ning rahandusministri jätkamine valitsuses, vaatamata sellele, et ta seisukohad olid samad, mis siseministril, tõmbas rahvusvahelise ajakirjanduse tähelepanu veelgi.

Seda juhtumit kajastasid suured rahvusvahelised uudisteagentuurid, näiteks AP, AFP, Reuters, DPA, ja meediaväljaanded nagu The Washington Post, BBC, The Times, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Foreign Policy jne. Aga lisaks USA, Briti, Saksa ja Prantsuse meediale, ilmusid sajad lood ka paljude teiste riikide väljaannetes kogu maailmas. Austraaliast Türgini.

Seega kahjuks on tegemist Eestile ühe suurima mainekahju põhjustanud sündmusega rahvusvahelises meedias. Ja nagu ka eile veel teatati, siis pole Bidenit võidu puhul õnnitlenud veel vaid Putin. Ja paneme nüüd Eesti valitsuse liikmete võltsingutesüüdistused ning uue presidendi Bideni suhtes öeldud solvangud ka sellesse konteksti."