Alar Kivilo (67) kaamerasilma ees on olnud Hollywoodi staarid Sandra Bullock, Kevin Bacon, Bruce Willis, Cameron Diaz, Colin Farrell jpt. Tema osalusel valminud filmidest kandideeris parima filmi Oscarile „Pime nurk”, mille eest Bullock võitis parima naisnäitleja auhinna. Parima filmi auhinnale on kandideerinud ka „Lihtne plaan”. Muljetavaldava CV-ga Kivilo on Eestis, et võtta vastu koroona kiuste vapralt püsti pandud filmifestivali üks olulisemaid auhindu.

Kas tunned, et sul on kaks kodumaad?

Jah, tegelikult on mul isegi kolm kodumaad, sest sündisin Kanadas ja veel Québecis, kus on väga tugev omakultuur. Elan Los Angeleses, aga käin tihti Eestis. 
Käisid Eestis esimest korda juba nõukogude ajal?

Jah, see oli umbes 1971-1972 ja ainult üheksa päeva. Hiljem, 1980-ndatel, kutsus Mark Soosaar mind Eestisse oma lühifilme näitama ja ma tegin nendega turnee. See oli põnev, sest need olid ingliskeelsed filmid, aga tiitreid polnud. Paljudes kohtades tegin live’is mikrofoniga sünkroontõlget, mängides kõiki filmi osalisi. Läksin tagasi Kanadasse, aga kaks nädalat hiljem sain New Yorgist kutse tulla Rock Summerit filmima ja olla tõlgiks. 

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid