25. ja 26. märtsil etendub soome-taani koreograaf Taneli Törmä kaasaegne diskotantsu lavastus „Open Your Heart”, milles otsitakse diskotantsu esteetika kaudu täiskasvanutes kadunud tantsurõõmu, küsides, millal me viimati tõeliselt tantsisime ning kas tantsimine pakub meile naudingut.

Laval on koreograaf Taneli Törmä ise ja taani tantsija Camilla Brogaard, lisaks 7-10 kohalikku noort tantsijat Eestist. Törmät huvitab, kuidas koos kohalike noortega tänapäevast diskotantsu esteetikat ja tuuma kohandada kogukondlikku situatsiooni, mille eesmärgiks ei oleks enam esinemine ega võistlemine, vaid tantsivate inimeste koos olemine ja sellest naudingu saamine.

23. aprillil esietendub Telliskivi Rohelises saalis Keithy Kuuspu „Läbi kukkumine”. Lavastuses testitakse vaimse ja füüsilise vastupidavuse erinevaid staadiume ning väärtustatakse ebaõnnestumist ja selle võimalikke/mitmeid eri definitsioone.

Ümbritsetud hapra kipsi ja jõuliste metallstruktuuride maastikust esitavad viis õrna keha liikumiste kordusi, mis asetsevad kuskil funktsionaalsuse ja tarbetuse piirimail. Etendajad asetavad ja sobitavad end konstruktsioonidesse, mis viitavad kohati absurdsele jõusaalile või ehk hoopis kolossaalsele mänguväljakule. Nad otsivad pidevalt hetki enne kurnatust ja õnnestumist ning panevad proovile ülima eesmärgini jõudmise võimalikkuse. Koreograaf Keithy Kuuspu, etendajad Liisa Saaremäel, Martina Georgina, Agnes Ihoma, Anumai Raska, Arolin Raudva, dramaturg Laura Cemin, kunstnik Tõnu Narro, helikunstnik Mihkel Maripuu, valguskunstnik Mikk-Mait Kivi.

Keithy Kuuspu on noor etendus- ja tantsukunstnik Tallinnast. Ta on lõpetanud Tallinna ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi koreograafia eriala ning omandab hetkel Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias kaasaegse füüsilise etenduskunsti (CPPM) magistrikraadi.

Mängukavas jätkavad Külli Roosna ja Kenneth Flaki hübriidne kontsert-tantsulavastus „Two Body Orchestra”, Liis Varese „Sinust saab tantsija!” ja ZUGA Ühendatud tantsijate koguperelavastus „2+2=22”.