Terviseameti koroonaravi statistika räägib kõva ja selge häälega. Kui koroonapatsient vajab haiglaravi, siis dr Joel Starkopfi, dr Peep Talvingu, dr Arkadi Popovi, dr Ralf Allikvee või nende kolleegide juures turgutatakse ta paremale tervisele imeliselt kähku.

Keskmiselt kirjutatakse Eesti tipphaiglatest (Tartu ülikooli kliinikum, Põhja-Eesti regionaalhaigla, Lääne-Tallinna ja Ida-Tallinna keskhaigla) koroonapatsient praegu koju viie kuni kaheksa päevaga. On ka raskemaid juhtumeid, kus aega kulub rohkem, ja keskmisest veel kergemaid, kuid näitaja on väga hea.

Nende raviasutuste patsiendid kirjutatakse koju keskmiselt lühema ajaga, kui on terviseameti üle-eestilises koroonapatsientide statistikas keskmine haiglas veedetud päevade arv.

Laiast statistikast on näha, kuidas on haiglavõrk veebruari keskpaigast kõvasti suurenenud koroonaviiruse levikule reageerinud. Haiglate koroonapatsientide arv läheneb 700-le. Ent keskmine haiglas veedetud päevade arv on koroonakriisi teises laines vähenenud kuu ajaga kaks korda.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega