Miks kandis Ivo Linna Eestimaa Laulul esinedes just seda sinimustvalget kampsunit?

Mis seob Mart Laari ja tema poliitilise rivaali Edgar Savisaare hommikumantlit?

Milliseid viimase hetke parandusi tegi Heinz Valk oma legendaarse "Ükskord me võidame niikuinii" kõne käsikirjas?

Milline lugu on rääkida Lennart Meri heledal ülikonnal, mida ta kandis ka Boris Jeltsiniga Vene vägede Eestist väljaviimise lepingule allakirjutamisel?

Mida on ETV ülekandejaam Magnoolia ja selle töötajad Eesti elu kõige tormilisemate sündmuste keerises näinud?

Mis pidi olema plaan B siis, kui tele- ja raadiomaja augustiputši ajal oleks vallutatud ja kuidas üks hall kast oleks pidanud aitama siis infol levida?

Mida põnevat on rääkida taasiseseisvunud Eesti esimese olümpiavõitja Erika Salumäe kuldmedalil, Alo Mattiiseni süntesaatoril, riigikogu esimehe Ülo Nugise haamril jne.

Näituse koostamine oli suur logistiline ülesanne, kuna väärtuslikud esemed pärinevad nii paljude erinevate muuseumite ja eraisikute kogudest. Eriline ja ühekordne külastajatele suletud näitus oli Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi suvesaalis üleval vaid paar tundi, et valmis teha virtuaalne lahendus.

Vaata ka Delfi esimest dokumentaalfilmi „Riigikogu direktor", mis kõneleb Ülo Nugisest ja tema suurest rollist Eesti iseseisvuse taastamisel. Filmis on ainulaadseid videokaadreid ja fotosid Nugise kodusest arhiivist ja Juhan Aare salvestustest 1990ndate aastate Eesti rahvasaadikute Edgar Savisaare sünnipäeva tähistamisest Moskva hotellis.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid