VAT Teater on ruumiprobleemile juhtinud tähelepanu sestsaadik, kui sai selgeks, et riik investeerib lähiaastatel rahvusraamatukogu hoone kapitaalremondiks 53 miljonit eurot. VAT Teater annab Sakala tänavas asuvas teatrimajas etendusi kuni rahvusraamatukogu remondi lõppemiseni, misjärel kolitakse tagasi endisesse mängupaika. Hoone vabastatakse ümberehituse ajaks täies ulatuses ning jääb kuni remondi lõpuni kõigile suletuks. Sakala Teatrimajas jääb alles võimalus ruume rentida ka teistel vabatruppidel, tingimusi täpsustatakse juuni jooksul.

„Oleme olnud oma remondiaegse kodu otsinguil juba viimased aastad. On olnud väga huvitavaid ja häid võimalusi, aga kahjuks praeguses kärbete olukorras ei ole võimalik neid unistusi realiseerida. Kõige tähtsam on, et meie etendustegevus saab jätkuda. Teatril on ees 35. sünnipäev ja hulk põnevaid lavastusi. Loodame, et aegade paranedes saab teater realiseerida ka oma black-box'i unistuse, mis on välja arendatud ja ootel,“ lisas VAT Teatri teatrijuht Tiina Rebane.

VAT Teater peab oma praeguse pinna remondi ajaks vabastama alates 1. jaanuarist 2022. Riigil on muu hulgas kavas lähiajal Sakala hoones teha investeeringuid, et parandada hoone ligipääsetavust ja kasutusvõimalusi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid