„On kaks Vainot. Päris-Vaino oli oma ajastu produkt, ta tundis hästi mängureegleid, mida läks vaja parteis ja Moskvaga suheldes. Temast tehti hernehirmutis eesti rahvale. Aga inimesena ta oli väga tore ja armastas nalja visata,” kirjeldab endise parteibossi lähikondne.

LP-l õnnestus vestelda mehega, kes kuulus 1980-ndatel Karl Vaino lähiringi ja tunneb hästi ka teisi toonaseid ENSV juhte. Allikas soovis jääda anonüümseks. „Minu kontakt Vainoga katkes 1988, kui ta sõitis Eestist ära ja [Vaino] Väljas tuli asemele. Kuid nii palju, kui kuulnud olen, on ta sellest ajast peale elanud lihtsat pensionärielu. Vaino oli juba Eestist lahkudes pensionieas.”

Endine Vaino lähikondlane tunnistab, et tema arvates kiputakse kõik Brežnevi aja hädad Eestimaa Kommunistliku Partei eelviimase juhi kaela nuhtlema. „On olemas kaht sorti Vainot. Temast tehti hernehirmutis eesti rahvale. Päris-Vaino oli oma ajastu produkt, ta tundis hästi mängureegleid, mida läks vaja parteis ja Moskvaga suheldes. Aga inimesena ta oli väga tore ja armastas nalja visata. Olin tema ja ta perekonnaga heades suhetes.”

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid