“Oleme varasemalt korraldanud Kunstinädalat neljal korral Tallinnas, kuid lähtudes kunagisest kunstinädala traditsioonist on meie soov viia laiemale publikule suunatud kunstifestival erinevatesse linnadesse üle Eesti,“ lisas ta. „Pärnus on väga tugev ja aktiivne kunstiskeene, mispärast otsustasime kunstinädalaga esmalt just suvepealinna kolida.”

Orni sõnul on kunstinädala programmis mitukümmend omanäolist kunstisündmust, mis omakorda haakuvad teiste Pärnus toimuvate kunstiüritusega nagu IN Graafika ja Pärnu Kunstisuvi. “Näituste avamised, tuurid galeriides, performance’id, töötoad, lavastused, filmiprogramm, etendused ja kontserdid, kunstiturg – kokku esitleb kunstinädal ligi 100 kunstniku loomingut.”

Esimesel päeval avab kunstinädala raames oma näituse Mare Tralla ning Steineri pargis ja rannaalal Eesti Kunstikoolide Liit. Nädala sümboolseks avalöögiks on pühapäeva õhtul toimuv Sven Grünbergi autorikontsert „Hingus“, mis erinevalt Tallinnas ja Tartus kontserdisaalides toimunust leiab aset vabas õhus ehk rannahoone seenrõdul ja pakub lisaks muusikalisele elamusele ka rannapoeesiat. Lisaks toimuvad päeval tuurid Mare Tralla ja Pärnu Kunstisuve näitustel.

Kunstinädala programm jätkub 19. juulil spetsiaalse filmiprogrammiga, kus esitletakse reaalsust nihestavaid lühifilme, ning 20. juulil rattatuuriga, kus tehakse üheskoos tiir peale linna kunstiasutustele, et kogeda midagi teistsugust, mis tavakülastajale on tavaliselt kättesaamatu – kiireid kohtumisi kunstnikega, ateljeekülastusi, näitusevahetusi -ja avamisi.

Järgnevad päevad täituvad etenduskunstidega. 21.-23. juulini etendatakse rannahoone seenrõdul Jaan Malini multimeedium-lavastust, kus kujutatakse infomürast põhjustatud ebaloomulikku elukeskkonda. Samal ajal liigub linnas ringi Hispaania kunstnik Susana Sanroman, kelle sekkuvat laadi ühiskondlike valupunktidega tegelev stand-up performance tabab möödujat juhuslikult.

Kunstinädala lõpuprogrammi kuuluvad esmakordselt kavas olev Kunstiturg Martensi väljakul ja Non Grata Suur Festivalipäev laupäeval 24. juulil. Pühapäeval toimub aga kunstinädala tippsündmus Suur Kunstipäev Iseseisvusväljakul ja Pärnu Loomeliidu ringiliikuv ühisaktsioon. Kogu nädala jooksul avatakse veel rida teisigi näituseid ning toimub mitmeid sündmusi. Pärnu Kunstinädala kava: www.kunstinadal.ee

Kunstinädalaid korraldatakse kõikjal maailmas alates iidsetest metropolidest nagu Rooma kuni väikelinnadeni nagu Canterbury. Eesti kunstinädalate ajalugu ulatub aastakümnete taha, alates 2016. aastast toimuvad need Nordic Baltic Art Center NOBA eestvedamisel. Pärnu Kunstinädalat toetavad Pärnu Linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Eesti Kontsert, Adduco, AkzoNobel, E&T, DC Grupp, Folger, Frank, JCDecaux ja Space.