Kui USA ühe suurema torujuhtme Colonial Pipeline’i valveoperaator avas 7. mai varahommikul veidi enne kella viit e-postiga saabunud lunarahanõude, ei aimanud veel keegi, mis sellele järgneb. Tund aega hiljem, kell 6.10 kohaliku aja järgi sulges ettevõte turvakaalutlustel esimest korda oma 57-aastase ajaloo jooksul kogu 8900 km pikkuse naftatorustiku.

Järgmistel päevadel koges kogu USA idarannik kütusehindade järsku tõusu, kütusepuudust ja meeletuid tanklajärjekordi. Torujuhtme sulgemise põhjus oli küberrünnak, millega ettevõtte infosüsteemi tunginud kurjategijatel õnnestus hulk andmeid krüpteerida ja ettevõttele kättesaamatuks teha. Kuna rünnaku ulatus polnud selge ja oli põhjust arvata, et kurjategijatel võib olla kontroll kogu infosüsteemi üle, ei jäänud ettevõttel muud üle kui torujuhe ajutiselt sulgeda.

Sündmustesse sekkus USA valitsus, president Joe Biden andis välja erikorralduse transportida naftat maismaad ja merd pidi ning kuulutas 9. mail välja kütusevarustuse hädaolukorra. Idaranniku elanikud tundsid, et rünnatud on üht USA eluviisi alustala.