Äsjane rünnak tekitas uusi kartusi, et Iisraeli ja Iraani vastastikused sammud võivad eskaleeruda suuremaks konfliktiks. Neljapäeval teatas Iisraeli kaitseminister Benny Gantz, et Iisrael tänapäevastab oma Iraani sihtmärkide vastaseid ründeplaane, juhuks kui Iraan peaks tuumaprogrammis uusi edusamme tegema.

Teisipäeval astub ametisse Iraani uus konservatiivne president Ebrahim Raisi, kes vahetab välja küllalt mõõdukaks peetud Hassan Rouhani. Muu hulgas suhtub Raisi skeptiliselt lääneriikide ja Venemaaga sõlmitud tuumaleppe jätkamisse. Ajalehe Jerusalem Post teatel usutakse Iisraeli valitsuses, et enne Raisi ametisse astumist toimunud rünnak andis samuti märku uue presidendi karmist kursist.

„Iraani uut presidenti tuntakse kui Teherani lihunikku, kes on äärmuslane ja vastutab tuhandete iraanlaste surma eest,” ütles laupäeval Lapid. „Ta toetab kindlalt nii režiimi tuumaambitsioone kui ka ülemaailmset terrorikampaaniat.” Iraani välisministeerium nimetas süüdistusi alusetuks ja süüdistas omakorda Iisraeli ebastabiilsuse ja terrori külvamises ning Jeruusalemma okupeerimises. „Kes külvab tuult, see lõikab tormi,” lisas ministeeriumi pressiesindaja.