Žürii liige Adamson-Ericu muuseumi programmijuht Karin Vicente rõhutas, et stipendiumi laureaati valides soovis žürii suhestuda ka Adamson-Ericu loomingulise pärandiga: „Teinfeldt-Grinsi portfoolio kõnetas meid just oma mitmekülgsusega: ta töötab eri tehnikate, materjalide ja formaatidega. Üheks raskuskeskmeks on töömahukaid kudumis- ja tikkimistehnikad, aga paralleelselt tegeleb graafika, skulptuuri, heli või videoga.“

LC Tallinn Hansa president Lille Uibo tõstis esile ka tänavuse stipendiaadi loomingulise käekirja sarnasusi Adamson-Ericu stiiliga: „Pärimuslikud kujundid ja puhtad erksad värvid loovad helge ja rõõmsa mulje, looduslikud materjalid ‒ vill, puuvill ja lina ‒ kutsuvad aga puudutama. Noore kunstniku loomingus avaneb helge, samas igapäevane argireaalsus.“ Züriiliige rõhutab ka vaataja isiklikku suhestumisvõimalust. „Oma suuremõõtmeliste tikanditega kutsub noor autor kaasa vaataja, kelle jaoks avaneb nõnda suur hulk erinevaid mälestusi ‒ kahedimensioonilisest teosest saab jagatavate lugudega ruumiline teos,” kirjeldab Uibo.

„Tahaksime eraldi tänada Lions Club Tallinn Hansa liikmeid, kes stipendiumi algatasid ning on seda rahastanud nüüd juba 10 aastat. Noortele kunstnikele on selline tunnustus aga - mis seal salata, ka rahaline toetus väga oluline,“ lisas Karin Vicente.

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi eesmärk on toetada ja tunnustada Eesti kujutava kunsti, tarbekunsti ja disaini valdkonnas tegutsevaid aktiivseid noori. Stipendiumi algatas Lions Club Tallinn Hansa koostöös Eesti Kunstimuuseumiga. Stipendiumit võisid taotleda kõik Eestis ja väljaspool Eestit magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid.

Alates 2012. aastast on stipendiumiga toetatud kümmet noort eri erialade kunstniku: Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018), Ruudu Ulas (2019) ja Johannes Luik (2020).