Maailma teatrilavadel harva esitatav Mozarti ooper jutustab sõja paratamatustest ning mõtiskleb saatuse tähenduse üle hetkel, mil armastus sekkub. Kuigi ooperi süžee kajastab antiikmütoloogiast pärit lugu, toob muusika mütoloogilise loo pingutusteta kaasaega.

Lavastaja Veiko Tubin: „Lugude jutustamine on köitnud inimesi aastatuhandeid. Kõige lihtsam viis selleks on panna tööle oma fantaasia.“ Tubina sõnul on seekordne Vana Tallinn Gala segu kontserdist, lavastusest ja muusikast. Siin põimuvad ühtseks looks antiikaeg, 18. sajandi muusika ning Mozart ja tänapäev, inimesed saalis ja lauljad laval. „Ühest küljest ongi see puhas kontsert, kus osa saada heast muusikast, teisest küljest proovime veidi teatraalsemate vahenditega lavaelu luua. Loodetavasti toob see sümbioos Mozarti erilise ja väärt ooperi meile kõigile lähemale.“

„Idomeneod“ saab nautida nii Tallinnas kui Tartus: homme, 27. augustil jõuab kontsertlavastus Rahvusooper Estonia publiku ette, pühapäeval, 29. augustil aga tuuakse see lavale Vanemuise teatris.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid