“Mul on ääretult hea meel, et Jazzkaar sai toimuda keeruliste olude kiuste ja publik sai nautida nii rahvusvaheliselt tunnustatud artistide kui ka kodumaiste jazzitähtede suurepäraseid kontserte. Eriti rõõmustavad Eesti artistide edusammud ja ka loomingu uus kvaliteet. Jazzkaare tiimi suurim tänu kuulub muusikutele, kelle haarava loominguta poleks festivalil mõtet. Suur-suur tänu ka vaimustavale publikule, headele toetajatele ning partneritele ja tegusatele vabatahtlikele – meie kõigi koostöös sündis meeldejääv augustikuine jazzipidu,” kommenteerib festivali kunstiline juht Anne Erm.

10 riigi artistid esinesid 37 kontserdiga üle Eesti. Täismaja tõid värske koosseis The Motown Sound oma ägeda kavaga; elektroonilise jõulise kõlaga Tõnu Naissoo Electric Group; harfi helide ümber keerlev London-Tallinn Cosmic Bridge ja põhjamaiselt klaar Janno Trump Clarity Ensemble. Pikima kontserdi andis ansambel Dagö, kelle rokkiv esitus kestis kaks tundi ja viisteist minutit. Eesti artistid pälvisid nii Eesti kui ka välismaa kriitikutelt üksnes kiidusõnu. Mitmed jazzmuusikud esitlesid Jazzkaarel oma uusi kontserdikavasid ja albumeid ning nagu iga festivaliga lisandus ka seekord hulk uusi kollektiive ja rahvusvahelisi koostööprojekte. Tänu Klassikaraadiole jõudsid igal päeval eetrisse festivali erilisemad kontserdid, millest said osa tuhanded kuulajad. Eesti Jazziauhindade tseremooniat ja Joel Remmel Trio kontserti kandis üle Eesti Päevalehe portaal.

23.-29. augustini toimus traditsiooniks kujunenud Linnaruumiprojekt, mille raames toodi publikuni 66 muusikasündmust. Nii Tallinnas, Tartus, Pärnus kui ka Viljandis käis ootamatutes paikades toimunud kontserte nautimas üle 2200 inimese. Tasuta kontsertide päeva raames 29. augustil toimusid noorte talentide kontserdid, mida külastas 528 inimest. Jazzijuttudes arutleti bigbändide oleviku ja tuleviku üle ning vahetati mõtteid kultuuriajakirjanduse olukorra üle klikiajastul.

Festival Jazzkaar 2021 tõestas taas, et professionaalne meeskond suudab pakkuda turvalist festivalikogemust. Ohutu festivalielamuse tagamiseks pääsesid vastavalt kehtestatud regulatsioonidele kontserte kuulama nakkusohutuse kontrolli läbinud jazzisõbrad. Festival tervitas vaktsineerimiskuuri läbinuid, viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud või kehtiva negatiivse testi tulemusega publikut. Kohapeal tegi COVID-19 antigeeni kiirtesti ligi 7% piletiga külastajatest. Kiirtestide tulemused näitasid, et testi tegijad on terved ja nakatunuid ei leitud.

Jazzkaar 2021 arvudes:

– 37 põhiprogrammi kontserti;

– 66 linnaruumiprojekti kontserti;

– viis tasuta kontsertide päeva sündmust;

– kolm Jazzijuttu;

– kaks fotonäitust koostöös Viru Keskuse ja Juraga;

– kolm terrassikontserti, milles üks muutus ilma tõttu hubaseks kodukontserdiks;

– kokku 116 muusikasündmust üle Eesti;

– muusikuid oli 10st riigist;

– üle 5000 piletiga külastuse;

– 2240 Linnaruumiprojekti külastust;

– üle 500 tasuta kontsertide külastuse;

– kokku ligi 9000 külastust;

– kuus kontsertpaika üle Eesti;

– üle 80 vabatahtliku aitasid festivali korraldada;

– 15 välisdelegaati üle Euroopa (välisajakirjanikud, festivalide korraldajad ja jazziklubide eestvedajad);

– Jazzkaare meediatiimi 16 vabatahtlikku fotograafi tegid festivalist 3109 fotot;

– ligi 400 tehtud antigeeni kiirtesti.

Jazzkaare peaesineja, Grammy auhinnaga pärjatud Ameerika jazzidiiva Dee Dee Bridgewateri kontsert koos Estonian Dream Big Bandiga Siim Aimla juhatusel toimub 13. novembril Alexela Kontserdimajas.