See on sõnum, et opositsioon on suuteline linna juhtimise väärtusküsimustes tegema koostööd kõigi osapoolte vahel.

Sümptomaatiliselt asus linnapea Kõlvart Võrku kaitsma absurdse väitega, et kui kahtlustus oleks korruptsioonis, siis Võrk vabastataks ametist. Tema partei korruptsiooniuurimise asjus valeütluse andmisel polevat aga korruptsiooniga mingit pistmist?

Volikogu juht määras umbusaldusavalduse menetlemise ajaks järgmise neljapäeva kell 9 hommikul, et opositsiooni volinikel oleks tööpäeva alul raskem istungil osaleda.

Selliseid Lukašenka stiilis trikke rakendab Keskerakond volikogu juhtimisel teisigi: nii jäeti üldse volikogu menetlusse võtmata Isamaa ettepanek Tallinnas korruptsiooniuurimise komisjon moodustada. Põhjenduseks, et korruptsiooniuurimisega Tallinna linn ei pea tegelema. Tegemist on massilist aastaid väldanud korruptsiooni arvestades muidugi eriti ülbe retoorikaga.

Korruptsioonil on tugev seos reaalse majanduskasvuga. Kui linna juhitakse ausalt, siis kasvab ka majandus ja linnaelanike elu on jõukam. Järgmise neljapäeva hääletus on sümboolne hääletus korruptiivse linnajuhtimise vastu. Ja see on ka sümboolne hääletus, et opositsiooni koostöös linnavõimu vahetus on võimalik!