„Kui Eri Klas oli terve elu lõbus poisike, siis Kalju oli vaoshoitud soliidne härrasmees. Tal öeldi olevat absoluutne kuulmine, nii et pidi end kontrollima, et mitte tema kuuldes mustalt laulda – tal olnud seda valus kuulata,” räägib saatejuht Reet Linna, kelle isa Arved Haug kuulus Eesti aegade kuulsaimasse „poistebändi” koos Eri Klasi, Kalju Terasmaa ja Uno Loobiga.

„Mul on olnud au ja õnn töötada sellise suurepärase muusikuga nagu Kalju Terasmaa,” ütleb Heidy Tamme, kelle noorusaeg 1960-ndatel ta Terasmaaga kokku viis. Kui laiemalt teatakse rohkem Kalju Terasmaa duette Helgi Sallo ja Anu Antoniga, siis Heidy esitas koos Terasmaaga igihalja jõululaulu „White Christmas” Heldur Karmo sõnadega versiooni „Taas sajab valget lund väljas” – jõuludest laulda toona ei tohtinud.
Tänu sidemetele Soomega sai Terasmaa sealt huvitavaid orkestreeringuid, ka „Taas sajab...” on Tamme sõnul tehtud „fantastilisele taustale”. „See kõlas nii võimsalt, nagu oleks salvestatud ei tea kui suure koosseisuga.” Teine lugu Tamme ja Terasmaa ühisesituses oli „Vilkuvad majakad” Soome helilooja Lindströmi muusikale.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid