VIDEO | Mis toimub Shanghais? Näljas ja hirmul shanghailased avavad maailma karmima lockdown'i tagamaid
Shanghai 25 miljonit elanikku on juba neljandat nädalat kodudesse lukustatud. Kolm shanghailast lasid Delfi TV-l piiluda tsensuuri raudse kardina taha ning rääkisid maad võtnud näljahädast, meeleheitest ning hirmust "koroonalaagrite" ees.
Riik, kust koroonapandeemia alguse sai, on suutnud ülikarmide meetmete abil viirusega väga edukalt võidelda. Seda kuni tänavu kevadeni, mil nakatunute arvud enam kui tuhandekordistusid. Hiina finantskeskus Shanghai, mis oli seni nautinud võrdlemisi leebet kohtlemist, otsustati selle peale täielikult sulgeda. Inimesed olid päeva pealt ligipääsuta toidule ja ravimitele, paljud jäid sissetulekuta.
"Nad oleks nagu lockdown'i kehtestades unustanud planeerida, kuidas inimesed süüa hakkavad saama," ütles Delfi TV-ga suhelnud Ciaran, Shanghais elav iirlane.
Juba neljandat nädalat vältava lockdown'i tagajärgi on kirjeldatud kui humanitaarkatastroofi. Hiina tsensuur on aga nii kõva, et teise Delfi TV-ga suhelnud shanghailase, Texasest pärit õpetaja Elizabethi sõnul ei tea inimesed Pekingiski, et Shanghai elanikel on raskusi toidu hankimisega. Või et linna majandus- ja sotsiaalsüsteemid on kokkukukkumise äärel, et enesetapunäitajad on lakke tõusnud või et koroonapositiivsed saadetakse kiiruga kokkuklopsitud ebasanitaarsetesse "koroonalaagritesse".
Vaata kõigest lähemalt artikli päises asuvast videost!