Kenny Garrett Jazzkaarel.

„Oli tunda, et festivali toimumine üle kahe aasta taas aprillis, oli oodatud nii muusikute, publiku kui ka meeskonna poolt. Festivalil tekkis „see eriline" tunne, mis puudutas kõiki. Rõõmustame, et kõik, mida olime planeerintud, sai teoks ja rohkemgi veel. Taas saabusid festivalile välisartiste kaugematest riikidest nagu näiteks Brasiilia ja USA ning seetõttu oli festivali programm sel aastal eriti mitmekesine. Külalisartistid olid suurepärased, kuid suurimad üllatajad olid Eesti muusikud, kelle isikupärast uudislooingut jagues festivali igasse päeva. See tõestas taas, et Eesti jazzil on oma nägu ja tegu ning on tugevam kui kunagi varem. Meeskonna südame teeb soojaks rahvusvahelised kiidusõnad festivali korraldusliku professionaalsuse ja programmi kvaliteedi kohta," kommenteerib äsja lõppenud festivali kunstiline juht Anne Erm.

Jazzkaare programmis esinesid 14 riigi muusikud 41 kontserdiga üle Eesti. Avakontsert tõi kuulajateni Peedu Kassi ning Joel Remmeli uudisteose „Ood metsale”, festivalil sai kuulda kauaoodatud jazzilegende nagu Dee Dee Bridgewater, Kenny Garrett ja Hamilton de Holanda, kõlasid ansamblite festivalidebüüdid, esitleti uusi albumeid ja koosluseid ning nii kodu- kui ka välismaise publiku südamed võitsid mitmed Eesti artistid. Sel aastal tõid kontsertidele täismaja kauaoodatud Rootsi menubänd Dirty Loops, sillerdava hääle ning suurepärase huumorimeelega Cyrille Aimée, Marten Kuningas oma kavaga „Bowie 75” ning samuti lauljataride Liisi Koiksoni ning Anett Tamme kodukontserdid.

Täismaja tõi Rootsi menubänd Dirty Loops.

Klassikaraadio, kes pälvis sel aastal Jazziedendaja 2022 tiitli, vahendusel jõudsid inimeste kodudesse 7 Jazzkaare kontserti, mis on järelkuulatavad kõigile soovijatele. Eesti Jazziauhindade jagamise ning sellele järgneva Holger Marjamaaa trio kontserdi kandis üle Eesti Päevalehe portaal koostöös Philly Joe’s TV-ga.

16. korda toimus festivali lahutamatuks osaks saanud linnaruumiprojekt, mille raames leidis aset 91 erinevat kontserti Tallinnas, Pärnus, Tartus ja Viljandis. Noored jazzitalendid esinesid haiglates, päevakeskustes, bussijaamades, turgudel, koolides, lasteaedaes ja mujal avalikus linnaruumis, neid kontserte kuulas üle 6800 inimese. Tasuta kontsertide päeva raames toimus kaheksa eriilmelist muusikasündmust, mida nautis üle 600 inimese. Jazzijuttude raames rääkis oma loo menubänd Dirty Loops; arutleti, kuidas saada suurte plaadifirmade artistiks ning tutvustati UNESCO muusikalinnade temaatikat.

Jazzkaar 2022 arvudes:
– 41 põhiprogrammi kontserti, sh 3 kodukontserti;
– 91 linnaruumiprojekti kontserti;
– kaheksa tasuta kontsertide päeva sündmust;
– kolm jazzijuttu;
– kokku 146 muusikasündmust üle Eesti;
– üle 600 tasuta kontsertide päeva külastuse;
– 6880 linnaruumiprojekti külastust;
– kokku üle 18 000 kontserdikülastuse;
– üle 9000 piletiga külastuse;
– üheksa kontserdipaika üle Eesti;
– muusikud 14st riigist;
– 115 vabatahtlikku aitasid korraldada festivali;
– koostöö UNESCO muusikalinnade raames Katowice JazzArt Festivali ja Tallinna vahel;
– ligi 15 välisdelegaati üle Euroopa (välisajakirjanikud, festivalide korraldajad ja jazziklubide eestvedajad);
– Jazzkaare meediatiimi 14 vabatahtlikku fotograafi tegid festivalist ca 3300 fotot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid