Kolmapäeval kogunes erakondade rahastamise järelevalve komisjon, mille eel seati kuluaarides küsimuse alla, kas teie ja Kaarel Tarand ikka sobite selles komisjonis jätkama ja ega te ole liialt sotside-meelsed. Mida koosolek näitas? 

Kui kõik liikmed laua taga koos olid, siis sai suu puhtaks räägitud ja ei tekkinud väga paksu verd. Seal oli ütlemist, et millest see valeinfo  oli alguse saanud (nagu oleks komisjon otsustanud, et ei uuri Sotsiaaldemokraatliku Erakonna telereklaame - toim) ja kuidas see oli üles kerkinud ja miks jälle mina õigeaegselt ei reageerinud jne. Kaarel on kogu aeg öelnud, et tema ise seda infot sinna andnud pole. See on läinud kellegi initsiatiivil välja komisjonide materjalide hulgast, keegi on seda ajakirjandusse lekitanud.

Mis otsuseid viimasel koosolekul vastu võeti?

Kõige tulisema teema, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimiskampaania kohta otsustati järelepärimine saata erakonnale. Palusime SDE-l esitada oma selgitused, et oleks võimalik aru saada, millest on tulenenud nende kampaania oluliselt väiksem rahaline kulu, kuna nad ise on seda tunnistanud (Ojasalu peab silmas, et sotsiaaldemokraadid said oma reklaamid suhteliselt odavamalt kui mitmed teised erakonnad - toim). Otsustati ka kõikide teiste erakondade poole pöörduda, et meil tekiks võrdlusbaas, kui palju on erakonnad reklaamisekundile kulutanud. 

Avalehele
14 Kommentaari
Loe veel: