Viimase 20 aastaga on ülekaaluliste või rasvunud laste arv kolmekordistunud, mis tähendab, et senised kampaaniad, juhendid ja soovitused ei ole töötanud. Peale statistika kinnitavad seda ka paljud eksperdid, nagu spordibioloogia professor Kristjan Port ja SA Tallinna Lastehaigla pediaater-kardioloog Lagle Suurorg. Kuidas päästa noored hinged?

Kes on lugenud Belgiast pärit kirjaniku ja Nobeli laureaadi Maurice Maeterlincki raamatut „Sinilind”, see teab, et vastused on meie kõikide silmade all – uuringuid ja analüüse on tehtud palju, seega on vajalikud andmed olemas. Nüüd on viimane aeg jõuliselt ja efektiivselt tegutseda, et Eesti rahvas oleks tervem, aktiivsem ja õnnelikum!

Ülekaaluliste või rasvunud laste ja täiskasvanute osakaalu kasvu on poliitikud aastakümneid liikumatult, justkui topistena, pealt vaadanud. Aga nende käes on hoob. Riigikogu kui seadusandlik võim saab vastu võtta vajalikke seadusi ning valitsus kui täidesaatev võim saab hakata ülesandeid täitma, vajaduse korral delegeerida need pädevale organisatsioonile.


Avalehele
192 Kommentaari
Loe veel: