Alari Kivisaar Foto: Madis Veltman

Kas Alari Kivisaarel on õigus end raadioeetris vabalt väljendada? Aga kui teisele poolele tundub, et see on rassistlik, mismaani tohib tema seda välja öelda?

Kivisaar on alustanud või alustamas kohtuteed nii tudengi ja kunstniku Katrina Indiana (ametliku nimega Raiend) kui ka näiteks roheliste erakonna juhi Züleyxa Izmailova või kirjanik Sass Henno vastu. Raadiohääle kinnitusel on tegemist ei vähema kui koordineeritud kampaaniaga tema hävitamiseks.

Kus jooksevad piirid? Mis hetkel muutub sõnavabadusega kaitstud hinnang laimuks? Milliseid kannatusi see inimesele põhjustab?

Ega nõuda Eestis 75 000 euro maksmist pole hea maitse piire ületav?

Kus jookseb diskussiooni ning mahakarjumise piir? Kas võib nõuda, et kellegi poolt rassistlikuks peetud sõnavõtud keelataks?

Ja kui mängu tuleb kohus, ega ahenda juba hirm kohtukulli ees sõnavabadust iseenesest?

Ning teisalt - kui mingi seltskond peakski otsustama inimest n-ö tühistada, ta avalikust ruumist välja süüa - kuidas peaks riik ja ühiskond teda sedalaadi „kambakate" eest kaitsma?

Teema on kaugel mustvalgest. Kui eelmises saates said sõna Katrina Indiana ning tema advokaat Meris Velling, siis täna on stuudios Alari Kivisaar koos enda esindaja Robert Sarvega.