Protestijad Itaalias ei usu, et USA-l on alati õigus ZUMAPRESS.com

„Iraani käitumine pikemas perspektiivis vaevalt et muutub, nad kindlasti jätkavad oma tegevust nii Liibanonis, Süürias, Iraagis ja teinekord ehk rünnatakse ka Iisraeli," märkis Päevalehe välistoimetaja Kaarel Kressa. „Küsimus on aga selles, et mis saab USA poliitikast. Kas väed viiakse välja, nagu Iraagi parlament on oma valitsust palunud."

Päevalehe reporter Joosep Tiks sõnas, et USA rünnak on suutnud koondada Lähis-Idas nii šiiidid kui sunniidid viimaks Ühendriikide vastu - „seda olukorras, kus tiiger on tõestanud, et tiigril ikkagi on triibud".

Kressa täheldas, et õiguse nimel tuleks siiski meenutada, et Soleimani polnud ka ise mingi rahvusvahelise õiguse apostel.

Sõltumata järgnevatest arengutest sai Eesti korraliku meeldetuletuse, milliseid miinivälju peame hakkama järgneva kahe aasta jooksul ÜRO julgeolekunõukogus läbima. Tiks pakkus, et tegelikult pole siin suurt keerulist midagi - tuleb hääletada nii, et mitte ärritada meie peamist julgeoleku garanti USA-d.

Kas tõesti?

Ja mida arvata hoopis tasapisi, peaaegu märkamatult käivast kodumaisest arengust, kus ettevõtja Margus Linnamäe kätte koondub nii palju valdkondi, et üks mees võib hakata kujutama endast ohtu Eesti demokraatiale - nagu pakkus saatejuht Krister Paris?

Erisaate podcast ootab teid!´