Tegemist on ainukese riigiduuma saadikuga, kes julges hääletada Krimmi okupeerimise vastu – ja nüüd elab ta Kiievis vabatahtlikus eksiilis. Venemaale ootab ta ei midagi vähemat kui tööliste revolutsiooni.

Kirjutasime Eesti Päevalehes hiljuti, kuidas Venemaal hakatakse piirama kodanike õigust riigist lahkuda (Anton Aleksejev „Venemaal viibimine kui karistus”, EPL 30.5). Mis te arvate, kas see seadus võetakse vastu?

Kindlasti. Mul on selline teooria, et nende sammude siht pole mitte väljasõidu piiramine, vaid vastupidi – et kõik poollojaalsed kodanikud minema sõidaksid. Vladimir Putin ja tema meeskond pidasid kogu keskklassi – nii loovklassi kui ka ettevõtjaid – tükk aega oma võimu tugisambaks. Elatustase ju tõusis ja lisandus hulk vabadusi, näiteks reisimisvõimalused. Ometi näitasid 2011.–2012. aasta protestid, et see klass osutus täiesti ebalojaalseks. Ainus, kellele Putini seltskond toetuda saab, on marksistliku terminoloogia järgi lumpenproletariaat. Inimesed, kes sõltuvad riigieelarvest.

Avalehele
115 Kommentaari
Loe veel: