Foto: Hendrik Osula

Nimelt intervjuu Artemi Troitskiga. Ametlikult "poliitpõgenik", kes olevat saanud siin varjupaiga Putini režiimi eest, kuid keda Venemaa absoluutselt ei kritiseeri ning vaatab muhelevalt pealt, kuidas Troitski avalikult valetab, et tekitada ühiskonnas konflikti. Ta väitis intervjuus täpselt nii: "Esiteks on kõige järgi otsustades ilmne, et tegemist on Moskva projektiga, mille eksistentsi on andnud oma aktiivse panuse Moskva poliittehnoloogid" ja "Aga vaatame, kui lojaalselt ja austavalt EKRE Putinisse suhtub."

Tegemist ei ole rumala inimesega. Vastupidi, tegemist on väga rafineeritult valetava agendiga, kelle ülesandeks on muutuda Eesti ühiskonnas "kõneisikuks", kelle sõnal on kaal. Keda kuulataks kui arvamusliidrit. Samas on see omane täpselt agendile, kes justkui põgeneb totalitaarsest süsteemist ja palub poliitilist asüüli, kuid kelle tegevus on tegelikult Venemaa eriteenistustega kooskõlastatud ja nende poolt rahastatud.

Tuleb paljastada

Tuleb paljastada Troitski tegelik olemus ehk kelle heaks ta tegelikult töötab. Fakt on see, et EKRE on korduvalt tõstatanud küsimuse meie sisejulgeolekust, sest Eestis ühiskonnas on 25% venekeelsed. Meie oleme tõstatanud vajaduse tugevdada kontrolli isikute üle, kes on seotud riigisaladustega ning võivad olla seotud Venemaa eriteenistustega. Meie soovime viia õppekeele haridusasutustes Eesti keelele, et kaotada paralleelühiskond järgmise inimpõlvega. Meie tahame tõsta riigikaitsekulutusi ja suurendada sõjalist koostööd ameeriklastega, sest Venemaa on ajas muutumatu suuršovinistlik impeeriumimeelne.

Trotski teab seda, teab ka ajakirjanik Krister Paris, kuid esimesele on tõenäoliselt antud tööülesanne valetada ja tekitada sellega ühiskonnas konflikti ning teine lihtsalt ei saa tihti elementaarsetest asjadest aru.

Seega on Trotski näol tegemist venelasest suuršovinistiga, kes on tõenäoliselt Venemaa eriteenistuste teenistuses. Imelik on aga see, et Eestis pole varem kerkinud üles küsimust, et kui hästi me tegelikult neid "dissidente" tunneme? Venemaa kasutab kõiki võimalusi tekitamaks ühiskonnas konflikte ja seda eriti meie erakonna puhul, kes ainsana töötab tugeva, iseseisva ja rahvusriigi nimel.