"Mart Saarso on ennekõike inimene, kellel on õigus väljendada oma seisukohti ja kohustus vastutada oma väljaütlemiste eest," ei öelnud Saarso seisukohtade osas Saaremaa vallavolikogu reformierakondlasest esimees Tiiu Aro mitte midagi. Täitsa teisest parteist ning seejuures arst ja endise terviseameti juhataja, kellel võiks olla mõni kõnekam kommentaar.
Kuidagi on läinud nii, et kui LGBT kohta öeldakse halvasti, siis keegi ei kosta midagi. Kui Jürgen Ligi ütleb Ossinovskile roosa, jääb ta tööst ilma. Reinsalu kanajutu peale on arvajate ühiskond mobiliseeritud. Kui Mart Saarso soovib Helme ja teiste heakskiidul rohkem eestlasi kui EKRE-s liikmeid on orjastaatusesse lükata, siis on see õigus väljendada oma seisukohti.
Kuidagi on läinud nii, et mõtted ühiskonnagruppe elimineerida on avalikus jututoas vastuvõetavamad kui mõni ropp sõna või kohatu väljend. EKRE ja selle liikmed ongi peatamatud, mõtteid kopeeritakse üks-ühele natsi-Saksamaa teest totalitarismi poole ja keegi ei tõmba piiri.
Taaveti täht
Millal jõuame LGBT-le Taaveti tähe laadse märgi andmiseni? Kusjuures roosa kolmnurk homosid just sümboliseeriski, eraldades märgistamse kaudu nad ülejäänud Saksa ühiskonnast. Millal on kohane rääkida küüditamisest või koonduslaagrist? Algas ka holokaust juutidelt valimisõiguse äravõtmisest, nende saatmisest tööle labida ja kirkaga. Kas Mart Saarso ja Helmega algab homode likvideerimine?

Avalehele
926 Kommentaari
Loe veel: