Ajab ikka vihale küll, kui mõni tõbras tuleb sinu lehele ja hakkab valimatult sõimama, aga mis seal ikka, kustutad sõimu ära ja elad edasi. Kui hull edasi möllab, saab ta ära blokeerida. Sageli blokeeritakse aga inimesi, kes on lihtsalt teistsuguse ilmavaatega, kes arvavad maailma asjadest ja nende põhjustajatest teisiti.

Feministide kommuun ei suuda enda hulgas taluda alati teravat Juku-Kalle Raidi, „konservatiivsed rahvuslased” sotsi sallivat sõnavõttu ja vastupidi. Samamoodi mõtlevad inimesed hakkavad suhtlema ainult omasugustega ja teineteist tagant kiitma. Tekivad grupid, kes usuvad, et tegelikult kõik inimesed jagavad nende arvamust. Kust mujalt tulevad julged väljaütlemised: „Ma ei tea kedagi, kes arvaks teisiti.” Ütlejal on õigus, ta tõepoolest ei tea ega suhtle ühegi inimesega, kes tema arvamust ei jaga.

Avaliku arvamuse uuringufirmade küsitluste tulemused ajavad oma arvamuse patrioote eriti närvi, kahtluse alla seatakse nende usaldusväärsus. „Keegi ei hääleta uue tekkida võiva erakonna poolt. Keegi ei joo veini. Keegi ei salli homosid või kõik saavad seksuaalvähemuste probleemidest aru, mõned ainult poosetavad oma vastalisusega.”

Avalehele
120 Kommentaari
Loe veel: