Millega põhjendada seda, et 20 aastaga pärast taasiseseisvumist vähenes Eestis teismeliste abortide arv 61% ja möödunud kümnendil kahanes HIV-sse nakatumine 95%?

Seletusi on palju, kuid maailma teadlased peavad üheks põhjuseks Eesti koolides antavat seksuaaltervise õpetust. „Eesti koolide seksuaalharidus on rahvusvahelistes eri- alaringkondades ülioluline näide,” ütles möödunud nädalal Eestit külastanud seksuaalhariduse ekspert Evert Ketting, nimekas teadlane.

Mina ütleksin lapsevanemana, et mõned inimesed oskavad teha suurepärast muusikat, teised maalivad hästi. Me kõik oleme erinevad. Ja mõnele inimesele meeldib vastassugu rohkem kui ta enda sugu – või vastupidi. Kõik inimesed tunnevad külgetõmmet nii vastas- kui ka samast soost inimeste vastu. Mõnel juhul on tunded ebamäärased, teinekord ilmsemad. Selle pärast ei maksa muretseda, sest moodsas demokraatlikus ühiskonnas on igaühel õigus oma elu seada. Inimesed ei karda elada nii, nagu neile meeldib. Tähtis on ainult, et kellelegi liiga ei tehtaks – ja seda jälgitakse karmilt.


Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: