Auhinnatud eestimaine toit Foto: Anni Õnneleid

Kuidas raskes, ettearvamatus ja kõigile tundmatus kriisiolukorras saaks iga kodanik anda endast parima? Olulisim panus kõigi ja iseenda heaks on loomulikult käituda vastutustundlikult ja püsida võimalikult isolatsioonis, vältida otsesuhtlust ja täita kõiki hügieenireegleid.

Parim, mida me kodanikena teha saame, on samas toetada oma riigi ettevõtjaid, tarbides eelkõige eestimaist. Oleme juba andnud suurepärase panuse purgisuppide, kuivainete ja konservide tootmise suurendamiseks. Ostame ju ikka kohalikku küüslauku ja otsime omamaist mett, porgandit, kapsast ja kaalikat. Jätkame siis samas vaimus ja suuname oma tarbimise aina rohkem eestimaisele ning teeme teadlikke valikuid! Kus vähegi võimalik. Avastame uusi tooteid ja ootame ka infot tootjatelt, millised on nende parimad pakkumised!

Meie paljudel tootjatel on e-poed, mille külastamine kodukontori tingimustes ja koduseinte vahelistel puhkepäevadel loodetavasti oluliselt suureneb.

Me ei saa selle tegevusega ehk liigutada mägesid, aga toetus on põhimõtteline asi.

Siinkohal tasub meenutada, kui suur tugi on olnud Eesti kodanike panus vähiravifondile “Kingitud Elu”. Ka kümne euro kaupa panustatu annab uskumatuid tulemusi.

Kas poleks aeg “rinnaga vastu rusikat löömise ” ja selle asemel, et rääkida kui tõelised eestlased me oleme, lihtsalt oma sõnad ja teod kokku viia.

Söö Eesti toitu, palveta Eesti eest, armasta Eestit – mida enamat me saame teha?

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!