Tallinna linnapeakandidaatidest osalevad kõigis viies debatis Kristen Michal, Martin Helme, Taavi Aas ja Rainer Vakra Foto: Fotokollaaž

Mitmel pool käidi välja päris huvitavaid mõtteid ja kuigi oli eriarvamusi, tekkis korduvalt tunne, et tegelikult suuri koalitsioonitõrkeid poleks pea ühegi kombinatsiooni puhul.

Samas mõne koha peal läks debatt ka veidi lappama, kalduti teemast kõrvale ning oli üksteisest üle karjumist. Kuidas need mošeed trammiliiklusse puutuvad? Muidu väga reserveeritud Taavi Aas kaotas paaril korral oma väljapeetud viisakuse, näiteks reageerides Erik Vesti ja Rainer Vakra mõtteavaldustele.

Samas jäi debatt tervikuna üllatavalt teede ja ehituse keskseks. Haridusteema väärinuks oluliselt rohkem tähelepanu. Sotsiaalteemadest suurt ei räägitudki. Samuti linna pakutavate teenuste ring tervikuna.

Tallinn on viimastel aastatel viljelenud väga aktivistlikku linnavalitsemist linnapoodide, ühistupankade jpm-ga. Oleks tahtnud kuulda, kuidas nii konkurendid kui ka n-ö uuenenud Keskerakond linnavõimu rolli edaspidi näevad. Isegi Vesti ja Aegi reklaamitud senisest apoliitilisem linnavõim võib ju olla nii aktivistlikum kui minimaalfunktsioone täitev.