Apotheka Põhja-Eesti Regionaalhaiglas Foto: Madis Veltman

Oleme olukorras, kus pooled apteegid üle Eesti lähevad sulgemisele ning ravimite kättesaadavus oluliselt väheneb. Ehk siis 1. aprillist 2020 oleme tänu kunagise reformierakonna ja sotside valitsuse poolt vastuvõetud seadusele riigina taas ühes elutähtsas valdkonnas kriisis.

Pole vahet, kui pikk saab olema aeg, mil turg hiljem iseennast ära reguleerib või kellele üleüldse saab turg kuuluma. Kuigi just sellest vaatepunktist üritatakse käimasolevas diskussioonis kõike näidata. Ka meedias. Mis on suhteliselt nähtavalt mõjutatud sellest, kes kui palju end turul kasusaajate poolt ära rääkida on lasknud.

Kõige olulisem aga, millest turuosalised, otsustajad ja ka meedia sugugi rääkida ei taha, on asjaolu, et me ei peaks lähtuma antud küsimuses üldse mitte niivõrd turuosalistest, kuivõrd sellest, et tõelisteks kasusaajateks peab alati olema rahvas. Inimeste vajadused ja soovid peaksid siin olema esikohal! Mingi turuosa kellelegi seadusega kätte mängimine ei tohi olla motivaator ei seadusandja ega mitte kellegi poolt. Sest see pole lihtsalt eetiline.

Avalehele
202 Kommentaari
Loe veel: