Windows 10 elab esialgu ainult kolmes telefonimudelis, mis on kõik Microsofti toodetud: soodne Lumia 550 ja lipulaev Lumia 950 koos selle luksusvariandiga 950 XL. Üks uue opsüsteemi põhitrumpe on võimalus ühendada telefon hiire, klaviatuuri ja ekraaniga, et kasutada seda arvutina. Võimalust saab praegu proovida ainult mudelitega 950 ja 950 XL.

Tegelikult on telefoni ekraanipilti juba ammu võimalik telerisse ja monitori ekraanile saata. Ka Bluetooth-klaviatuuri ja hiire saab enamikule mobiiltelefonidele lihtsasti külge ühendada. Ent Microsoft on seda asja Windows 10 tarbeks edasi arendanud. Kui suunata ekraanipilt mõnda teise seadmesse, näiteks nutitelerisse, vaatab sealt vastu Windows 10 töölaud. Aga erinevalt tavaarvutis nähtavast on töölaud lage, pole ühtki ikooni ja neid ei saa ka lisada. Igaveseks see ilmselt nii ei jää, sest universaaläpid on Microsofti lootus meelitada rakenduseloojad oma paati. Teed ühe äpi ja see toimib nii laual kui ka taskus nutiseadmes.

Loe pikemalt, kas uute Windows 10 telefonide põhitrump Continuum, mis need arvutisuguseks muudab, väärib rahakulutamist.
Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: