Kasutusmugavuse ja paindlikkuse poolest on nutiseadme abil liiklemine kindlasti eelistatum. Foto: Silver Pik

Sõiduabi valdkond on nutirevolutsiooni tuultes muutunud ja valikuvõimalusi juurde toonud. Kelle autos on integreeritud navigatsioonilahendused, võib nutiseadmes piirduda vaid kiiruskaamera rakendusega. Kõigile teistele jääb valik kasutada kas eraldiseisvat GPS-i või kaardirakendusega nutiseadet, sest kui kaks eri seadet tuuleklaasile mahutada, on vaateväli liiga risustatud. Aga kumba eelistada?

Kõige olulisem aspekt on kaartide uuendamine. Kinnisvarabuumi ajal oli see suur probleem, sest ka aasta jooksul ei lisatud naviseadme kaartidele uusi tänavaid ega elurajoone. Kuigi palju pole olukord muutunud ka praegu: uued liiklussõlmed ja sillad on isegi pool aastat pärast pidulikku avamist kaardilt puudu. Samal ajal püsivad modernsemad rakendused, nagu Google Maps ja Waze, kenasti tee-ehitajate kannul. Päev pärast silla avamist juhatatakse autojuht otseteed sihtpunkti, mitte ei saadeta näiteks kesklinna kaudu pooletunnist ringi tegema.
Loe pikemalt, kas autos tasub navigatsiooniseadmena eelistada GPS-i või lihtsalt nutiseadet, millel on valik mitmesuguseid navirakendusi.
« Avalehele 26 Kommentaari