Parvlaeva Leiger perenaine Katrin Pärnpuu ütleb, et merel töötamine teda ei hirmutanud. Kaks nädalat laevas olla pole probleem. Foto: Helar Laasik

Katrin Pärnpuu jõudis ajalehes müügijuhina töötades mitmele kohale kandideerida ja ka valituks osutuda, kuid julgust kannapööret teha tal ei jätkunud. „Leidsin põhjusi, miks mitte minna – küll tundsin, et laps on liiga väike, küll oli takistuseks hobi. Eks see oli sisemine hirm,” tunnistab ta. Nüüd ütleb Katrin, et valdkonnavahetust ei tasu üldse karta. „Mida rohkem eluaastaid, seda põhjalikumalt õpid.”

Rahutu on Katrin olnud kogu aeg. „Mul peab ikka mitu rauda tules olema,” ütleb ta. Ühel päeval sattus ta haiglasse. Pärast seda sai selgeks, et midagi tuleb oma elus muuta. Ümberringi toimusid kõikvõimalikud muudatused ning need andsid julgust esitada lahkumisavaldus ja teha senise ametiga lõpparve. „Mulle meeldis mu töö, see oli väga huvitav. Väga palju tuli tegeleda erinevate asjadega. Nüüd ma naljalt üle kolme suure asja enam korraga ette ei võta,” märgib ta.

Töölt sai ta vabaks enne jaanipäeva, siis tuli laulupidu, siis Kamtšatka matk. Katrini hobi on reisimine. Ta käib giidiks väga erinevates paikades. „Hakkasin otsima töökohti, kus oleks võimalik käia vahetustega tööl. Kaks nädalat tööl ja kaks vaba tundus mulle ideaalne võimalus ühendada töö ja hobi,” lisab ta.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: