Valik Windows 10 seadmeid, väljapanek Saksamaal toimunud elektroonikamessil CeBIT 2015 Foto: REUTERS/SCANPIX

Microsofti uusim ja viimane opsüsteem Windows 10 ilmub just täna, 29. juulil. Selle arendustööd saatnud senine turundusstrateegia on olnud tõhus. Avalikkuse ette jõudis pidevalt riburada põnevaid infokilde, aga kordagi ei saanud kõigest lõpuni teada, nii et ootusärevus säilis suuremal või vähemal määral kogu aeg. Kõik küsimused Windows 10 kohta pole vastust saanud. Näiteks kas opsüsteemi suurimaid müügiargumente Continuum (nutiseadmes kahe eri töölaua loomine) meelitab kasutajaid ligi ka teistelt mobiilsetelt platvormidelt? Kas Xbox One’i mängusessioonide voogedastamine arvutiekraanile saab populaarseks? Kas maailm üldse vajab HoloLensi, kui senised tehisreaalsusi esitavad lahendused on rahvahulgad külmaks jätnud. Üritame mitmele õhkujäänud küsimusele vastused saada Windowsi Baltimaade tootejuhilt Rasmus Reimolt (pildil).

Microsoft teatas, et Windows 10 ei saabu kõigile ühekorraga. Kasutajad saavad selle alla laadida n-ö lainetena, esimeste seas programmi Windows Insider liikmed, kes aitasid seda ka katsetada. Kui ruttu tarkvara siis reaalselt kättesaadavaks muutub?

Insider-programmis osalejad saavad Windows 10 lõpp-kasutaja-versiooni esimeste seas alates tänasest. Kõikide kvalifitseeritud (sobivaks tunnistatud) Windowsi-seadmete uuendamine Windows 10-le toimub aga faasidena just seetõttu, et üleminek oleks igale kasutajale võimalikult ladus ja mugav.


Loe pikemalt, miks on opsüsteem Windows 10 parem kui senised 7 ja 8/8.1 ning kuidas tootja kavatseb sellega miljard seadet vallutada.
Avalehele
36 Kommentaari
Loe veel: