EKKM Foto: Rauno Volmar

Linn lubas, et kui muuseum likvideerib ohtlikud puudused, võib kevadhooajal tegevus jätkuda. Pikema plaani osas pole linn ja riik veel päris üksmeelele jõudnud, vahendas ERR.

Kultuuriminister Tõnis Lukase sõnul annab riik muuseumi korda tegemiseks pool summast, kui Tallinna linn samaga vastab, vahedas "Aktuaalne kaamera". Abilinnapea Eha Võrgu sõnul ei saa nad praegu anda vastuseid, kas linn toetab EKKM-i rahaliselt või mitte. "Kuidagi ei saa ju ära unustada seda, et see ongi Tallinna linna vara ja see on kindlasti rohkem väärt kui riigi poolt kindlalt pandav pool summast," tõdes ta ja kinnitas, et juba esimesel kohtumisel muuseumiga olin nende poolt sõnum, et nemad tulevad varaga ja rahastust nad sellele ette ei näe.

Küll aga olid kõik kolm osapoolt seisukohal, et esialgu tuleks maja kiirkorras korda teha, et seal poleks ohtlik viibida. Nii saaks muuseumitegevus jätkuda juba sel kevadel. EKKM-i tegevjuht Marten Esko selgitas, et esialgu teevadki nad maja n-ö ohutuks, et tegevus saaks jätkuda. "Sealt edasi tahame võidelda selle eest, et maja jääks avatuks ja saaks korda."