Maxine’il (Rebecca Henderson) on raske mõista, miks pärslannast Shirin (Desiree Akhavan) oma vanematele nende armastust tunnistada ei soovi. <p>kaader filmist</p>

Seksuaalvähemuse nn päriselu püüab näidata ka „Sobilik käitumine”, mis jälgib, kuidas Shirin (Desiree Akhavan) läbib 20-aastastele nii tuttavat armusuhete ja isikliku arengu takistusriba. (Täpsuse huvides: Shirin on biseksuaalne, kuid mehed paistavad teda vähem intrigeerivat kui naised.)

„Sobilikku käitumist” on nimetatud post-„Seksiks ja linnaks” (nii kronoloogilistel kui ka kunstilistel põhjustel) ja HBO teleseriaali „Girls” kinoversiooniks. Sarnast leidub palju: huumor, pihtimuslikkus, sotsiaalsus, kuid ka mõneti pinnapealne käsitlusviis, mis on ilmselt mõeldud soodustama filmi laiemat ja lihtsamat tarbimist. Ometi erinevad need teosed kardinaalselt Eestis tehtud filmidest ja telesarjadest, kus naise täita on ikka muusa, ohvri või ema tüüprollid. Positiivse erinevuse tekitab loomulikult see, et näiteks nii „Girlsi” kui ka „Sobiliku käitumise” autor, režissöör ja peosatäitja on (üks ja seesama) naine.

« Avalehele 0 Kommentaari