Näitusel osaleb üheksa kunstnikku erinevatest põlvkondadest  - Veiko Klemmer, Laura Põld, Maarit Murka, Rauno Thomas Moss, Mall Nukke, Jaan Toomik, Siim-Tanel Annus, Jaan Elken ja Mari Roosvalt.

Näituse üks korraldajaid, Jaan Elken, kirjutab näitust saatvas pöördumises: "1. jaanuarist 2011 kaob järk-järgult käibelt Eesti oma raha - kroon – ja riik võtab kasutusele Euroopa liidu ühisvääringu - euro. Maalikunstnikud on rekonstrueerinud vaid kunstile kättesaadavate vahenditega rahavahetusprotsessi-aegse Eesti õhustiku: formaal-esteetiliselt protsessi visuaalset külge dokumenteerivate lahenduste  kõrval on näitusel esindatud ka nn psühhoanalüütiline liin."

Näitusel saab vaadata Maarit Murka tõenäoliselt suurimat nüüdismaalikunsti teost Eestis, kümne meetri laiune vaip-maal koosneb autori varasematest maalidest, mis on tükkideks lõigatud ja professionaalsete õmblejate abil uuesti "kokku kootud".

Laura Põllu david-lynchilikus võtmes Lumivalguke hammustab pahaaimamatult mürgiõuna, teadmata midagi tema ees vääramatult lahtirulluvast tulevikumaatriksist.

Jaan Toomik loob inimliku pürgimise analoogi escherlikul punasel trepil edasirühkiva traagilise figuuri abil. "Toomiku tavatult sümbolistlik ekspressiivsus on seekordses palavikulises maalipaaris saanud rabava intensiivsuse, harmooniast välja keeratud nihkes värvid on tõeline maiuspala gurmaanidele," reklaamib Elken.

"Pinevat, kohati hopperlikku atmosfääri suudab vaid maalikunsti vahenditega luua noor Tartu kunstnik Veiko Klemmer, kelle modernistlikult hillitsetud ruumifantaasiatel on kujutatud keskpanga kiivalt varjatud tagatubade morbiidset luksust, erinedes kardinaalselt „sõbraliku“ imagoga kodulaenupankade ja rahavahetuspunktide reipast esteetikast," lubab näitusekorraldaja, lisades, et Rauno Moss miksib katoliiklikku müstitsismi hip-hopi-kultuuri visuaalidega ning vastuhakk toimub esteetiliselt turvatud territooriumil ja kombel, mille nüüdismaal alates Basquiat`st hästi on alla neelanud.

Mari Roosvalt eksponeerib oma neljal maalil seoseid pudelikorjamise, sendilugemise, luksuse, kanalisatsiooni ja kultuuriministeeriumi vahel, osundades kõrgkultuuri olukorrale nüüdismaailmas.

Mall Nukke on näitusele välja pannud augustis Haus galeriis näitusel olnud töö "Sinine&Kuld", sellele on uue näituse jaoks lisandunud veel kaks samas võtmes maali: "Pruun&Kuld" ning "Punane&Kuld". "See on emotsionaalne arvamus 1.jaanuaril algavast Euro-ajastust. Meie globaliseerume, loovutame tükikese isikupära mugavuse nimel," ütles Mall Nukke EPL Online uudistele.

Näitusel on kokku 36 maali, enamik töid on eksponeeritud esmakordselt. Näitus jääb avatuks 20. veebruarini. Aasta viimasel päeval saab näitust külastada kell 11-15.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena