„Minu õnn” on film ühe ühiskonna allakäigust. Kaader Filmist

Peamise, rahvusvahelise võitlusprogrammi EurAsia võiduteoseks valiti David Willise juhitud žürii poolt Sergei Loznitsa aus ja ilus mängufilmidebüüt „Minu õnn”, mis läbi ühe kallurijuhi hirmude ja õuduste loob üldistusi täna-päeva korrumpeerunud ühiskonna kohta. Hinnatud sai ka osaliselt Eestis filmitud „Polli päevikud”, juba pikalt festivalideedu nautinud „Püha Tõnu kiusamine” ning Marko Raadi „Lumekuninganna”. Enam kui ühel korral leidis žürii soosingu leedulase Sharunas Bartase film „Põlis-euraaslane” ühe pisiärika keerulistest suhetest Vene maffiaga.

Rahvusvahelise võistlusprogrammi EurAsia žürii auhinnad:

•• Grand prix parimale Euraasia filmile (stipendium 10 000 eurot Tallinna linnalt): „Minu õnn” (R: Sergei Loznitsa, Saksamaa-Ukraina-Holland)

•• Parim režissöör: Chris Kraus  („Polli päevikud”, Saksamaa-Austria-Eesti)

•• Parim meesnäitleja: Mikael Persbrandt („Taevariik”, Taani-Rootsi)

•• Parim naisnäitleja: Katja Küttner („Printsess”, Soome)

•• Parim operaator: Mihhail Kritšman („Tsiitsitajad”, Venemaa)

•• Žürii eriauhind: „Paabeli poeg” (R: Mohamed Al-Daradji, Iraak-Suurbritannia-Prantsusmaa-Holland-Palestiina-Araabia Ühendemiraadid-Egiptus)

•• Ära märgiti: „Bibinur” (R: Juri Feting, Venemaa (Tatarstan))

Tridensi Balti täispikkade filmide konkursi žürii auhinnad:

•• Tridensi Balti filmi auhind (stipendium 5000 eurot Tridensilt): „Põliseuraaslane” (R: Sharunas Bartas, Prantsusmaa-Leedu-Venemaa)

•• Scottish Leaderi Eesti filmi auhind (stipendium 50 000 krooni Tridensilt): „Püha Tõnu kiusamine” (R: Veiko Õunpuu, Eesti-Soome-Rootsi)

•• Silveri auhind parimale Balti täispikale filmile (promotsioonikoostöö telekanaliga Silver): „Põliseuraaslane”

•• Ära märgiti: „Auk nr 8” (R: Marianna Kaat, Eesti-Ukraina)

•• Petri Mutasen elokuvakonepaja OY auhind parimale operaatorile (stipendium 1000 eurot): Marius Matzow Gulbrandsen („Lumekuninganna”, Eesti-Norra)

•• Rahvusvahelise filmikriitikute ühingu (FIPRESCI) auhind parimale Balti filmile: „Püha Tõnu kiusamine”

Põhja-Ameerika indie-filmide konkursi žürii auhind:

•• Silveri auhind parimale filmile (promotsioonitegevus telekanaliga Silver): „Põletus” (R: Denis Villeneuve, Kanada-Prantsusmaa)

•• Ära märgiti: „Täiskasvanud filmistaar” (R: Adriana Maggs, Kanada)

Rahvusvahelise filmiklubide föderatsiooni (FICC) žürii auhind:

•• Don Quijote: „Kolm aastaaega põrgus” (R: Tomáš Mašin, Tšehhi Vabariik-Saksamaa-Slovakkia)

•• Aasia filmikunsti edendamise võrgustiku (NETPAC) žürii auhind parimale Aasia filmile: „Peepli Live” (R: Anusha Rizvi, India) ja „Härra Valgus” (R:

Aktan Arym Kubat, Prantsusmaa-Saksamaa-Kõrgõzstan-Holland)

•• Publiku auhind (stipendium 2000 eurot Tallinna linnalt): „Tualett” (R: Naoko Ogigami, Jaapan)

•• Elutöö auhind: Vesa-Matti Loiri (Soome näitleja ja muusik)