Laureaatide vahel jagamisele läinud peapreemia (10 000 eurot) ning Ketli Tiitsari ja Anneli Tammiku kujundatud rinnamärgi andis üle Köler Prize’i peasponsori AS Smarten Logisticsi nõukogu esimees Armin Kõomägi.

Publikupreemia auhinnarahaks oli 2000 eurot.

Köler Prize’i peapreemia saajad otsustas rahvusvaheline žürii kooseisus Laura Põld (Köler Prize 2016 peapreemia laureaat), Laura Herman (Brüsselis asuva näitusemaja La Loge kuraator), Maria Lind (Tensta Konsthalli direktor, Spånga), Post Brothers (Kunstverein Müncheni kuraator), Raimundas Malašauskas (kuraator ja kriitik Leedust ja Brüsselist).

Žürii kommenteeris oma otsust järgnevalt: "Tanja Muravskaja on žüriile näidanud oma meisterlikku täpsust detailides, kontrolli ja enesekindlust, oma vastuseisu tänapäeva poliitikale elust saadud kogemuste kaudu ning toonud rõhutatult esile kunsti peamist praegusaegset funktsiooni, milleks on harimine ja ärritamine. Taaselustades minevikku, olevikku ja tulevikku ühendavaid tuttavalikke formaate, avanevad näiliselt lihtsad teosed keerukate ja haaravatena.

Anna Škodenko avaldas žüriile muljet materjalikasutuse mitmekülgsusega ja kunstipraktika terviklikkusega. Kunstniku järjepidev tundlikkus keele osas on lubanud tal hoolikalt vaadelda tänapäevast informatsiooni üleküllasust ning võimaldab vaatajal värskendava lahkusega tutvuda kunstniku mõtte- ja tööprotsessidega.”

Köler Prize 2018 nominentide näitus jääb avatuks 20. maini

Köler Prize on 2011. aastal Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi poolt asutatud kunstiauhind, mille keskne eesmärk on kohalikul kunstiväljal silmapaistvalt tegutsevate oluliste kunstnike esiletoomine ning kaasaegse kunsti populariseerimine.

Köler Prize’ile nomineeritakse viis eesti päritolu või Eestis alaliselt resideeruvat kunstnikku või kunstirühmitust viimase kolme aasta loomingulise tegevuse põhjal. Köler Prize’i nominendid valib EKKMi juhatus. Alates 2016. aastast toimub Köler Prize üleaastaselt.

Kunstnikud esitavad omal valikul näitusele kaks teost – ühe juba varem eksponeeritud, mida võib ka teatud mõttes pidada kunstniku senist loomingut esindavaks teoseks, ning teise, spetsiaalselt Köler Prize’ile valminud uue teose. Köler Prize 2018 grand prix võitja valib näitusele esitatud tööde ning kunstniku varasema loomingu põhjal rahvusvaheline žürii (Laura Herman, Laura Põld, Maria Lind, Post Brothers, Raimundas Malašauskas). Ka publikul on võimalus näitusel oma sõna öelda, sest lisaks peapreemiale selgub ka kuni 9. maini toimuva hääletuse põhjal publiku lemmik. Mõlema auhinna laureaadid kuulutatakse välja Köler Prize 2018 galal, mis toimub 10. mail EKKMi hoovis.

Näitusega kaasneb nii nominentide loomingut tutvustav katalaoog (tekstide autor Jan Kaus, kujundus Ott Kagovere, välja antud koostöös kirjastusega Lugemik) kui dokumentaalfilm “Ekraaniproovid Köler Prize’ile 2018” (kaamera Nora Särak, montaaž Raul Tõnurist, Epp Kubu). Filmi saab vaadata näituse jooksul EKKMis või internetis aadressil ekkm.ee/ekraaniproovid.

Varasemalt on Köler Prize’i peapreemia võitnud Jevgeni Zolotko, Flo Kasearu, Jaanus Samma, Jass Kaselaan, Anu Vahtra ja Laura Põld. Publikupreemia on eelnevatel aastatel võitnud Tõnis Saadoja, Flo Kasearu, Jaanus Samma, Johannes Säre, Edith Karlson ja Art Allmägi.