Täna avati Pärnu Uue Kunsti Muuseumis XXVII aktinäitus "Mees, naine, lend". Igasuvine aktinäitus tõstab sel aastal Mehe ja Naise taevastesse avarustesse, näituse avas Poola Vabariigi suursaadik Eestis T.E. Grzegorz Kozlowski.

Näituse avamisel kõlas kaunis klassikalise klaverimuusika. Poola suursaadik Kozłowski pidas südamliku kõne, milles selgitas inglise keeles näituse korralduse poolest praeguse olukorra taustal kui väikesest imest ning jätkas eesti keeles, rääkides näitusel osaleva Poola kunstniku A. Strumillost ja tema osalevatest töödest.

XXVII aktinäitus MEES, NAINE, LENDPauliina Turkka Purhonen (Soome) "Magnificat"
Foto: Eiliki Pukk

Avamine kulmineerus kunstnik A. Strumillost valminud filmi vaatamisega vaatamisega.

Näitus on avatud iga päev kuni 2. septembrini.

XXVII aktinäitus MEES, NAINE, LEND
Foto: Eiliki Pukk

XXVII aktinäituse "Mees, Naine, Lend" kuraatori Mark Soosaare sõnul sündis Andrzej Strumillo maalisari LOT (Lend) 2016. aastal ja seda saadab autori värsspoeem, mis paljastab inimese hinge armastusest alatuseni ja edasi puhastumiseni. "Maalisari on loodud ilmses usus, et ükski inimene ega ka rahvas ei pääse viimsest kohtupäevast, kui külvatakse kurja ja hävingut oma kaasaegsetele. Nii mõistan mina Andrzej Strumillo sõnumit. Et aga tegemist on surematu mesitriteosega, siis on selles igal kunstisõbral piisavalt ruumi oma mõtterännakuks," selgitas Soosaar.

Surematutele sekundeerivad näitusel elavad klassikud Anu Raud, Jüri Arrak, Priit Pajos, Enn Põldroos, Johanna Mudist, Kaupo Kikkas, Peter Diem (Holland), Anatoli Varvarov (Ukraina), Hannu Riikonen (Soome), Pauliina Turakka Purhonen (Soome).