Grupinäituse “ida ots(as) east end(s) край Восток(у)” avamine Põhjala tehases Foto: Kadri Känd

Kaheksa eesti kunstnikku lähenevad teemale eri vormis ning seisukohtadega, luues võimaluse sel komplekssel teemal avameelselt arutleda. Valitud teosed käsitlevad üksikisiku identiteeti, meie kollektiivset identiteeditunnetust, selle probleeme ja võimalusi, mis on selle näituse põhirõhk.

Näituse pealkiri hõlmab sotsiaal-geograafilisi, ajalisi ja psühholoogilisi piire, küsides: kuidas kujundavad meie enesemääratlust sisemised ja välised ootused? Kas suudame enda kultuuri säilitada, eripalgelist minevikku väärtustada ja identiteeti iseseisvalt kujundada, isegi kui oleme EL-i osa ja seisame silmitsi pidevalt läänemaailma kuvandi ja standarditega?

Kunstnikud: Marko Mäetamm, Flo Kasearu, Alexei Gordin, Madlen Hirtentreu, Sandra Kosorotova, Tanja Muravskaja, Evi Pärn, Tanel Rander
Kuraator: Maria Helen Känd
Projektijuht: Minna Triin Kohv
Kujundus: Henri Kutsar

Lahtioleku aeg 13.–30. augustini (igapäevaselt 12.00–18.00).

Lisaks väljapanekule leiab aset kaks temaatilist üritust:
18.08 kell 18.00 toimub kuraatori ja kunstiteoreetiku Anders Härmi poolt läbiviidav vestlusring "Baltimaade sõlm: kuidas kõnelda meie identiteetidest praeguses poliitilises õhkkonnas"
Kõnelevad: Zane Onckule (LV), Tanel Rander (EE), Laur Kaunissaare (EE) ja Marija Nemčenko (LT). Vestlus on inglise keeles.
19.08 kell 18.00 on performnace õhtu, kus esinevad:
Marija Nemčenko (LT) „Luige küpsetamine: pagulased varastavad kuninganna linde grillimiseks”
Gundega Makita Evelone (LV) „Videvik Minas Tirith'is.

Intervjuu Alexei Gordiniga EPL-is.