Tallinna rahvaülikoolist on alguse saanud nii mõnedki sõpruskonnad. "Mõned keelerühmad on niimoodi kokku kasvanud, et käivad edaspidigi läbi ja tähistavad näiteks üheskoos kursuse lõppu," ütleb vanemkoolitusjuht Ülle Võrno (vasakul). "Veinikoolist on välja kasvanud veiniklubi," toob direktor Liivi Soova teise näite. Foto: Priit Mürk

Programmeerimine, teadvelolek mindfulness’i kaudu, joonistamine, kristalliteraapia, jutuvestmise ring, kitarriõpe, kangatrükk… Tallinna rahvaülikooli kursuste nimekirja võiks veel pikalt jätkata, sest selles koolis õpetatakse aasta jooksul ligikaudu 200 eri kursust. Arvuline tõestus, et elukestev õpe on üha olulisem?

Esialgu Tallinna kultuuriülikooli nime kandnud rahvaülikool on tegutsenud 1959. aastast. Direktor Liivi Soova, kes on praeguseks kooli eesotsas olnud 17 aastat, ütleb, et oldud aeg üllatab teda ennastki. „Tagasivaates mõtlen, et ehk see ei ole hea, et üks liin on nii kauaks jäänud. Võib-olla võiksid ka mingid muutused toimuda?” arvab ta. Ent ligi 200 eri kursust kui „üks liin”? Ei tundu justkui kohane.

Avalehele
2 Kommentaari