O.Torvald muutis enne võistlust esinemiskostüümi ja kontseptsiooni. Kellapomm enam ei tiksu, esile tuuakse hoopis inimeste liigset ajutööle keskendumist. Foto: SERGEI SUPINSKY
Laupäeva õhtul toimus Kiievi südamesse Maidani väljakule rajatud eurokülas suur avalik kontsert, mis meelitas kohale palju inimesi. Seal särasid ka Koit ja Laura. Meeleolu oli mõnus ja rahulik hoolimata poliitilistest pingetest, mis tänavuse võistlusega kaasas käivad.


Ent lauluvõistlust varjutavat Ukraina-Venemaa kestvat geopoliitilist konflikti ei saa eitada. Seda oli näha juba eelmise aasta Eurovisionil, kui Venemaa püüdis saavutada Ukraina esindaja Jamala esinemiskeeldu, sest lauljatari pala „1944” rääkis Teise maailmasõja aegsest Nõukogude režiimi all toimunud krimmitatarlaste küüditamisest. Laul lubati võistlusele põhjendusega, et on ajalooline, mitte poliitiline. Venelastele otsus hästi ei istunud. Juba siis oli juttu, et Venemaa võib lauluvõistlust boikoteerida. Sel aastal Venemaa-Ukraina male jätkub: Venemaa ei osale ja nende eurolaulik Julia Samoilova peaks 9. mail esimese poolfinaali ajal esinema Krimmis.


Siiski näib, et püütakse tundlikel teemadel rääkimist vältida ja jääda vähemalt näiliselt kuvandi juurde, et Eurovision ei ole poliitiline.
Avalehele
8 Kommentaari
Loe veel: