Mari Jürjens Erakogu

Mari Jürjens põhjendab oma muusikavalikut nii: "Oma praegusel eluperioodil kuulan tegelikult väga vähe muusikat. Pigem eelistan igal võimalikul hetkel vaikust. Aga on laule, mida pean vajalikuks ikka aegajalt kuulata. Neid on muidugi rohkem, aga siin minu seekordne valik..."

"Monument" (autor Marius von Mayenburg) on ühest küljest lihtne perelugu, teisest küljest vaimukas kokkuvõte ummikust, kuhu praegune väärtuste dialoog Euroopas on jõudnud – omamoodi õhtumaa allakäigu kirjeldus.

Priit Võigemasti lavastuses leiab kajastamist moodsa pereelu köielkõnd. Kuidas ühildada karjääri ja suhet? Kuidas kasvatada lapsi, kui sind kunagi kodus ei ole? Mida teha, kui isegi unekliinikust öeldakse, et mees, sa peaksid oma elu muutma?

Marius von Mayenburg on hetkel üks saksa mängitumaid näitekirjanikke, kelle looming ei ole ka Eestis võõras. Kinodes jooksis eelmisel aastal ‘Õpilane’, teatris mängiti ‘Perplexi’ ja ‘Märter’ tuleb sel hooajal Endla teatris lavastamisele.

Lavastaja on Priit Võigemast, mängivad Mari Jürjens, kait Kall, Markus Luik (Eesti Draamateater), Tõnis Niinemets, Evelin Võigemast (Tallinna Linnateater).

Esietendus 20. oktoobril Von Krahli Teatris.

Loe lähemalt siit