Priit Pääsuke

Oktoobri alguses esilinastus Priit Pääsukese dokumentaalfilm Tõnis Mäest. „Tõnis Mägi. Vaikus valguses“ on filmitud pea kuue aasta jooksul. Filmis saavad sõna ka muusiku lähedased, teiste seas abikaasa Kärt Johanson, tütred Liidia ja Mirt, kolleeg Sven Grünberg ning põlisameeriklasest sõber Rupert Encinas ehk Lendav Kotkas. Filmi režissöör on Priit Pääsuke, operaator Mihkel Soe, toimetaja Anu Aun, stsenaariumi konsultant Berk Vaher, helirežissöörid Horret Kuus ja Henri Kuus ning tootja Luxfilm. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Rahvusringhääling.

Priit Pääsuke ütleb playlisti kohta järgmist:

See koht (Youtube) on mulle rohkem nostalgiline reis unustusse, kus vahel käin, kui plaadimängijat käeulatuses pole. Vahel juhtub mõni sõber külas käima ja jätab mõned uued lood sinna playlisti, aga ka need vananevad päris kiiresti.

Khruangbin – Friday Morning
Üks sõber vist kunagi ammu jättis playlisti. Keeruline nimi meelde jätta, aga lahe lugu reede alustamiseks.

Homeshake – Nankhatai
Internet kunagi ise kunagi pakkus selle loo. Käsi haarab lintmaki järele. Loo nimi ei taha hästi meelde jääda.

Jaak Joala – Pimedale muusikule
Äsja sai mul valmis film “Tõnis Mägi. Vaikus valguses”. Oli aasta 1975. Laulu “Pimedale muusikule” kirjutas Tõnis samal aastal, kui mina sündisin ja see, et Jaak seda kunagi laulis, ma ei teadnudki tänase päevani. Need Tõnise sõnad räägivad iseenda eest: “Ja tunnen rõõmu sellest muusikast, mis inimestele teeb head.” Kes filmis seda laulu laulab, jääb üllatuseks.

Ele ja Kaja Kõlar ning Radar – Väike baar
Tõenäoliselt üks parimaid Eesti fusioni lugusid ja raskemini leitav 7” vinüül. Seda plaati tehti omal ajal ainult mõnisada eksemplari. Ise leidsin selle 90ndatel kaltsukast ja kinkisin pärast pruudile sünnipäevaks. Rohkem pole seda kuskil müügis näinud.

Laura Groves – Dream Story
Uskumatult ilusa lauluhäälega inimene. Aeg-ajalt on vaja ikka kontrollida, kas oli nii.

Vitalic – Poison Lips
Selle loo jättis mulle playlisti üks armas inimene sellel suvel “Öölapsed” mängufilmi võtete tarbeks.

Galaktlan – 15º
Parim Eesti electro lugu minu meelest.

Mess – Valged hommikud
1975 aastal sündis Eestis veel üks lugu. Sven on Eesti elektroonilise muusika scenet lõputult inspireerinud. Mind ka!

Pink Floyd – Echoes Pompeii
Lugu(film) läheb ühel hetkel nii dekoratiivseks, kui postmodernism seda lubada saab. Käin vahel youtubes kontrollimas, kas link on ikka alles. Vahel kaob ära ja siis tekib jälle tagasi.

Soft Machine – Hazard Profile, Part 1
Soft Machine’i kuulan viimasel ajal jälle ilmselt Allan Holdsworth’i pärast, keda enam pole. Milline kitarrist, soolo on rohkem juba nagu soundscape. Let’s go crazy!