Edith Karlson (vasakul) ja Kris Lemsalu Foto: Vallo Kruuser, Eesti Ekspress

Edith Karlson ja Kris Lemsalu avasid 25. mail oma esimese ühisnäituse „Koos olemine”, kus on kasutatud erinevaid materjale, nagu makrofleksi, põlenud puitu, keraamikat. Ühises ateljees näituseks valmistumine nõudis mõlemalt teatud kompromisside tegemist, nii et juba tööprotsess lähtus näituse teemast.

Noorte kunstnike tulevik on sama ettearvamatu kui pesumasinasse sisestatud sokkidel: kas suudetakse ennast kehtestada või kaotakse jäljetult? Edith ja Kris osalevad kunstielus vägagi aktiivselt: esimene on Tallinnas tegutsev skulptor, teine elab ja õpib praegu Viinis. Mida nad kunstist arvavad, kas oma loomingut üldse peakski analüüsima ja kuidas ennast kunstnikuna positsioonida – neil ja muudel teemadel arenes elav vestlus.

Sotsiaalkriitiline kunst

Mõte koos näitust teha tuli noorelt andekalt kuraatorilt Aliina Astrovalt, kes resideerib Londonis. Varem olid Kris ja Edtih küll teiste kunstnikega koostööd teinud, näiteks eelmisel suvel Sarah Lucase ja kunstirühmitusega Gelitin, kuid „Koos olemine” on nende esimene ühisnäitus.

„Plaan ühisnäitust teha oli ammu paigas, aga kuna Kris on enamuse ajast Viinis, siis võttis idee teostumine aega. Leppisime kokku, et eraldi olles sellega ei tegele. Alles kokku saades hakkasime üliintensiivselt näituseks valmistuma,” ütleb Edith.

« Avalehele 1 Kommentaari